אורות משטרה ורכב חירום

ישנם שינויים רבים במה שהיינו יודעים כמכונית משטרה. פנסי המשטרה הקונבנציונליים שאנו רואים בדרך כלל בניידות משטרה בשנים האחרונות, כבר הוחלפו בפסי תאורה ובתוך פנסי תאורה אלו נמצאים פנסי הצת. פנסי החירום אשר משמשים את רוב ניידות המשטרה בימינו למעשה "רוקדות" בראש הרכב ואורות מסוג זה נותנים יתרון רב לרכב המשטרה ולשאר הנהגים הנמצאים על הכביש, מדוע? ראשית, היא מספקת יותר נראות למשטרה שנמצאת במרדף אחר חשוד מסוים ועבור שאר הנהגים בכביש משמשת נורת ההדלקה כנורת אזהרה שנמשכת מרדף על מנת למנוע תאונות.

אחד החסרונות של אור מסוג זה הוא שלפעמים הוא יכול לחסום את הראייה של הנהג; אולם היתרונות למעשה עולים על החסרונות. לאחרים זה יכול לשמש כנורת אזהרה כאשר הם מתקרבים לרכב המשטרה בעוד שלחלק זה יכול לגרום לחסימה מסוימת בראייתם בזמן נהיגה. פנסי חירום אשר משמשים בניידות משטרה מגיעים לפעמים בשילוב צבעים שונה בדיוק כמו אדום, כחול ולבן ו. חלק מנורות החירום עשויות מנורות לד אשר יעילה מאוד גם בהפלטת הבזקי אורות בהירים מאוד.

נורות LED משמשות גם כדי להוסיף ליופי של הרכב שלך. רכבי בנייה ורכבי שירות בדרכים משתמשים גם בנורות LED כדי להזהיר נהג אחר שמתמשכת בנייה, במיוחד במהלך הלילה. עם זאת, אם אתם מתכננים להתקין אחד ברכב שלכם, עליכם לדאוג שהוא לא יהיה באותו צבע כמו זה המשמש את ניידות המשטרה, למרות שברוב המדינות האורות האדומים המסורתיים של המשטרה כבר היו. הוחלף בשילובי צבעים רבים ושונים; האורות האדומים המהבהבים עדיין משמשים רכבי חירום רבים ושונים כמו אמבולנס, משאיות כיבוי וכדומה. אולי אתה תוהה מדוע אינך יכול להשתמש בנורת האזהרה האדומה של LED. בעיקרון כי זה פשוט יבלבל נהגים אחרים אם נמשך מרדף או שזה רק רכב בנייה או שירות דרכים.

למעשה, חשוב מאוד לרכבי המשטרה במדינות שונות להשתמש באותה ערכת צבעים, במטרה העיקרית של הימנעות כאוס. לדוגמה, אם אתה רואה ניידת משטרה מהבהבת באורות ירוקים וכתום אתה עלול להתבלבל אם זו באמת ניידת משטרה או לא. עם זאת, עבור ניידות משטרה לא מסומנות שימוש בצבע שונה מהרגיל הוא באמת יתרון עבורם.

About admin

Check Also

החשיבות של מגדש טורבו ברכב

רכב רץ טוב הוא מה שרוב בעלי המכוניות היו רוצים לקבל במיוחד אם הוא נחוץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.