איזו השפעה יש למספר האוהם בעת בחירת סאב וופר לרכב?

כשזה מגיע לרמקולים, הגודל קובע. באופן דומה, בעת רכישת סאבוופר, ייתכן שימליץ לך לשקול את גודל היחידה שאתה צריך לקנות. מכיוון שסוג זה של רמקול תוכנן במיוחד כדי לשחזר את הטווח הנמוך ביותר של תדרי צליל נשמעים, גודלם של וופרים מתייחס לטווח צלילי הבס והתווים שהוא יכול לשחזר. כמו כן, שקול את החלל שבו אתה מתכנן להכיל את הרמקול במכונית שלך. המפתח הוא לבצע מדידות על הגודל, החלל והמטרה שבה נועדו הרמקולים לשמש. עם זאת, גודל ומרחב אינם הדברים היחידים שיש למדוד בעת בחירת הסאב-וופר הטוב ביותר עבור יישומי מערכת הקול שלך. אתה גם צריך למדוד את כמות ההתנגדות של זרם המעגל או עכבת ההספק שהסאבוופר דורש כדי לפעול. לפיכך, חשוב לקחת בחשבון את דירוג האוהם של סאבוופר.

חובבי אודיו לרכב גדלו זה מכבר במציאת הרמקולים הטובים ביותר של סאב וופר שהם יכולים להתקין במכוניות המלחמה שלהם SPL. הם תמיד מחפשים אחר רמקולי הסאב-וופר החזקים ביותר שהם יכלו למצוא, ומשלימים את מערכות האודיו הקיימות שלהם ברכב על ידי אספקת הטווחים הנמוכים ביותר האפשריים של צלילי בס ותווים. הן עבור תחרות SPL והן עבור מערכות סאונד רגילות לרכב, נקודה חשובה אחת שיש לקחת בחשבון בעת ​​בחירת רמקול סאב וופר היא מפרטי היישום של החיווט או מערכת הסאונד. חשוב מכך, שימו לב לדירוג האוהם שלו.

רמות אוהם או דירוגי אוהם מתייחסים למדידת ההתנגדות לזרימה או לחשמל או לזרם בתוך מעגל. במקרה של רמקולים סאב-וופר, ערכי התנגדות גבוהים או רמות אוהם פירושם התנגדות גדולה יותר לזרימת הזרם בו פועל הרמקול וערכים נמוכים יותר פירושם פחות התנגדות לזרימת הזרם. סאב וופר טיפוסי עשוי להיות בעל דירוג של 4 עד 8 אוהם. הערכים עשויים לרדת עד 2 אוהם ועד ל-30 או יותר או יותר. כאשר אתם מתכוונים לחבר את הרמקול למערכת סאונד, שימו לב לערכי האוהם שלו כדי לוודא שהוא עומד בדרישות החשמל הספציפיות של המערכת.

במערכת סאונד טיפוסית, רכיבי מקלט רבים, כגון הרמקולים, אינם פועלים כראוי כאשר היא מטפלת ברמות אוהם מעבר למפרט ההפעלה שלה. התנגדות מעגל אמיתית או ערכי אוהם נמוכים או גבוהים ממה שהרמקולים דורשים בוודאי משפיעה על איכות הצליל שהוא משחזר. הגורמים שעשויים להשפיע על עכבת הזרם לתוך המערכת שבה עשויים סאבים להיות מחוברים כוללים שימוש בסוגים לא מתאימים של מגברים והתקני מקלט אחרים. לפיכך, רמות אוהם מהוות אתגר למי שאמור לשלב מספר רמקולים בערוץ אחד, שכן הוא זקוק לחישובים זהירים על רמות ההתנגדות של המעגל שלו. אי התחשבות בערכי האוהם של סאב-וופרים או אי-ציות למפרטי היישום המדויקים של הסאב-וופרים עלולה להזיק אם הוא מחובר למערכת שאינה מיועדת לעבוד איתה.

במערכת שמע לרכב, רמקולי סאבוופר חשובים באותה מידה כמו לרכיבים אחרים של מערכת השמע ברכב. זה חיוני לשחזור תווי בסיס נמוכים באיכות גבוהה. כדי להיות אמין בהקשר זה, יש לו מפרטי יישומים וחיווט חשמלי שיש לפעול לפיהם. הזנחה או אי ביצוע והבנה של מפרטים אלה עלולים לגרום לאיכות צליל ירודה מאוד וכן לנזק למעגלים החשמליים המפעילים את שאר הרכיבים של מערכת השמע לרכב שלך.

About admin

Check Also

מהי מצלמת דאש?

הפונקציה הבסיסית של א מצלמת מקש זה להקליט את הכונן שלך. מצלמות דאש הן מכשיר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.