איך מכינים תה רוסי? נבחנו וריאציות של מתכון התה הרוסי

יש כל כך הרבה וריאציות והבדלים במתכון תה רוסי, תהיתי, מה זה מתכון התה המסורתי? איך התפתחו כל כך הרבה גרסאות שונות?

מצאתי כמה עובדות מעניינות מאוד על הרוסים ואהבתם למשקה הזה. הופתעתי לגלות שהתה לא הוכנס לרוסיה עד המאה השבע-עשרה. זה מאוחר בהשוואה לשאר העולם.

תהליך הכנתו שונה למדי מתרבויות אחרות. רכז (המכונה zavarka) מוכן בסיר קטן. לאחר מכן, כל אחד שופך חלק מהזווארקה הזו לכוס התה שלו.

הנה עובדה שהופתעתי לגלות. זה לא נדיר לשתות שניים או שלושה סוגים שונים של תה בבת אחת. הרוסים מערבבים תה צמחים ותה שחור או ירוק (בצורת zavarka) יחד, ולאחר מכן מדללים את התערובת הזו במים חמים. הוספת מים חמים מאפשרת להכין תה לפי הטעם. הוספת סוכר, לימון, דבש או אפילו כפיות ריבת פירות הן הגימור של התה.

אם לא חוויתם טקס רוסי מסורתי, או תה מסמובר, אתם מפספסים את מהות המסורת, הכנסת האורחים והנוחות לעם הרוסי. זוהי חוויה בלתי נשכחת.

קודם כל, זה תמיד הזמן לתה. הביטוי "לשבת ליד סמובר" פירושו לנהל שיחה נינוחה תוך כדי שתייה ליד הסמובר.

אם לא ראיתם סמובר, אנא קחו את הזמן כדי לחקור את הציוד האמנותי הפונקציונלי היפה הזה. זהו מיכל מתכת מחומם, לרבים יש חיבור בחלק העליון של המכסים כדי להחזיק ולחמם קומקום מלא בתרכיז תה או zavarka.

המתכון המסורתי משתמש בתה שחור שנודע כתה קרוון רוסי. זה היה תה שחור שהועבר מסין לרוסיה. הטיול ארך 18 חודשים בשיירת גמלים. במהלך הטיול קיבל התה טעם מעושן מדורות הקרוואנים.

כיום משתמשים בתה השחור או הירוק, ועשוי להיות תה Keemun מעורב (הידוע גם בתור מתיקות התה הסינית). Keemun הוא בדרך כלל תה פירותי, אך יכול להיות מר ובעל טעם מעושן לאחר התסיסה.

שכבות התה מתרחשות בקנקני התה הרוסיים. יש שלוש שכבות. כמובן, כפי שכבר קבענו הקומקום התחתון והגדול ביותר מכיל מים חמים לדילול התה. קנקן התה האמצעי מכיל את תרכיז התה. בקנקן התה הקטן ביותר בחלק העליון יש בדרך כלל תה צמחים כמובן.

יש יופי גחמני בהרכב של מבנה הקומקומי השלם. זה מזכיר לי הרבה את תבנית הכנסייה הרוסית האורתודוקסית של גג ראשי בצל. אם יש לך הזדמנות לראות כמה מכלי התה העשויים להפליא, הם בטוח יעלו חיוך על הפנים שלך. רבים מעוטרים בסצנות ובפסלונים של אנשים וחיות חיי היומיום.

איך מכינים תה רוסי? עכשיו יש לי הבנה טובה יותר עבור כל השכבות העדינות של הטעמים הכלולים במתכון. בפעם הבאה שאשתמש במתכון התה הרוסי שלי, אני הולך להכין כמה עוגות תה רוסי ולהעמיד פנים שאני יושב ליד הסמובר עם כמה חברים.

About admin

Check Also

קנה ומכור בפחות עם מודעות מסווגות מקוונות

קנייה ומכירה דרך האינטרנט הפכו פופולריות יותר ויותר בעשור האחרון. פריטים מכל הסוגים, משומשים וחדשים, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.