איפוס ה-Dodge PCM

חלק מהעבודות ניתן לבצע בקלות בבית. כל מה שאתה צריך זה קצת הדרכה. איפוס מודול בקרת הכוח (PCM) הוא משימה כזו.

אז מה זה בעצם PCM? PCM הוא בעצם ECU או יחידת בקרה אלקטרונית המשמשת בדרך כלל ברכב מנועי. לרוב ה-PCM הוא שילוב של יחידת בקרת מנוע או ECU ויחידת בקרת ההילוכים. ה-PCM שולט ביותר מחמש פעולות במשאית או במכונית.

בואו ניקח את המקרה של PCM בדודג' דורנגו. אתה תמצא את ה-PCM בצד הנוסע או בצד ימין של המנוע. זהו מחשב המעגלים של רכב השטח והוא יוצר כדי לסבול שינויי אקלים קיצוניים.

הרכיבים השונים בתיבת ההילוכים, המנוע, מערכת ההנעה ושאר תחומי התפקוד מעבירים מידע ל-PCM. אם מזוהה תקלה, מחוון השגיאה בלוח המכשירים נדלק.

הנקודה המדוברת כאן היא האם יש צורך לאפס את ה-Dodge PCM ומתי, אם בכלל.

כך אתה מאפס את ה-Dodge PCM. לאחר פתיחת מכסה המנוע של המכונית, תראה את המצבר בפנים. יהיה עליך לנתק את המסוף השלילי החוטי השחור של הסוללה. הכנס את מתג ההצתה למצב הארכובה/הדלקה למשך חצי דקה ולאחר מכן סובב את ההצתה חזרה למצב כבוי. חבר את מסוף הסוללה השלילי. סגור את מכסה המנוע ולאחר מכן הפעל את הרכב ותן לו לסרק. כעת בדוק את מצב נורית השגיאה בלוח המכשירים.

ישנן שיטות אחרות לאיפוס ה-Dodge PCM. עליך לסרוק ולנקות את קודי השגיאה ששימשו כטריגר לנורת התקלה. ישנם כמה כלים מיוחדים למטרה זו כגון כלי הסריקה או מחק קורא הקוד. כלים אלה אינם זמינים בקלות.

בנוסף לכך, לאחר ניתוק הסוללה וה-PCM אופס, ה-PCM יצטרך זמן ללמוד מחדש. על זה התלבטו המכונאים והטכנאים של דודג'.

אם ה-PCM אופס אם לא; ה-PCM צריך ללמוד מחדש. הזמן שלוקח לאיפוס וללמוד מחדש לעומת הזמן שלוקח להחלפת הרכיב וללמידה מחדש הוא בערך זהה. אז הפעם היחידה שבה צריך לאפס את ה-PCM היא כאשר הרכיב שקבע את קוד השגיאה תקון או הוחלף. אחרת אותו רכיב יפעיל את נורית חיווי התקלה בלוח המחוונים.

אם אתה צריך להחליף את דודג' PCM מחשב לטנדר, משאית או רכב ישנן מספר חנויות מקוונות בהן תוכל לאסוף את מה שאתה צריך. ודא שאתה קורא את האותיות הקטנות לפני שאתה נכנס ל-PCM או לכל חלק אחר לצורך העניין. אתה יכול להשיג לעצמך מחשב PCM מיוצר מחדש באיכות מעולה בתעריפים הרבה יותר טובים ממה שהסוחרים מציעים. רוב החנויות מציעות אחריות לכל החיים על מחשב PCM המיוצר מחדש. כך תוכלו להחליף ולנסוע.

About admin

Check Also

טיפים לחיסכון בקניית ביטוח

אם אתה מתגורר בצפון אירלנד וחיפשת ביטוח, כנראה שנתקלת בקירות לבנים רבים בעת הגשת בקשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.