בטיחות בחווה ושימוש בכלי רכב בדרכים ציבוריות

רוב החוות והעסקים החקלאיים משתמשים במגוון רחב של סוגים שונים של כלי רכב, החל מטרקטורים לשילובי קצירים ועד לטרקטורונים ועד לסוגים שונים של ציוד בנייה.

בנוסף, רכבים חקלאיים רבים משתמשים בסוגים שונים של נגררים כדי לשאת ולהוביל מטענים הן בתחומי החווה והן בגבולות העסקים החקלאיים, אשר עשויים בהחלט להצטלב גם בכבישים ציבוריים.

זה גם די נפוץ שאנשים בחוות משתמשים בסוגים שונים של כלי רכב רגילים וקרוואנים כדי להעביר חלקים אחרים של מכונות חקלאיות על פני הקרקע והכבישים הציבוריים בבעלותם גם כן.

תחום זה של שימוש במכונות חקלאיות בכבישים ציבוריים הוא חשוב ביותר, מכיוון שבדרך כלל ישנם חוקים ותקנות ספציפיים ביחס לשימוש במכונות חקלאיות והעומסים שלהן בכבישים ציבוריים, כמו גם דרישות ספציפיות לגבי הגיל של מי יכול לנהוג במה. כלי רכב בכבישים מהירים כאלה.

בהחלט ייתכן שהחוקים והתקנות הנוגעים לכבישים ציבוריים שונים במקצת מאלה הנוגעים לשימוש בכלי רכב אלו במשק או בעסק חקלאי.

כל התקנות יהיו שונות מעט בהתאם למקום המשק או העסקים החקלאיים, אך ישנם מספר תחומים חשובים שניתן להדגיש, והיכן יש צורך לקבל מידע ספציפי.

חשוב להבין כיצד הרשות המקומית היא המשמעות של כביש ציבורי. למרות שזה עשוי להיראות כמו מובן מאליו לכל מי שמשתמש ברכב מנועי רגיל, אמרו לכביש המהיר יכול להיות דברים שונים במונחים של סוגי כלי רכב שמותר להשתמש בהם.

בעוד שרוב הכבישים הציבוריים יהיו פתוחים לשימוש של כל אחד מהציבור, סביר להניח שיהיו הגבלות לגבי סוגי הרכב שיכולים להשתמש בהם, ותנאים לגבי גילו של האדם שרשאי לנהוג בהם רכב כלשהו.

תחום ספציפי אחד שצריך להבהיר הוא הגיל שבו רשאי פעיל להשתמש בכל מכונות חקלאיות בכביש הציבורי.

על מנת להשתמש ברכב מנועי בכביש ציבורי, ייקבע גיל מסוים על ידי הרשות המקומית. סביר להניח שמישהו בגיל נמוך יותר, לעתים קרובות בני נוער מאוחרים, ישתמש במכונות חקלאיות באדמות חקלאיות, ואולי ירצה להשתמש במכונות כאלה גם בכבישים ציבוריים.

סביר להניח שרשות מקומית תכיר בכך כנושא פוטנציאלי, יש לי סוג של חוק שמפרט באיזה סוג רכב מותר לנהוג על ידי אנשים בגילאים ספציפיים. סביר להניח שתהיה הבחנה בין כביש ציבורי רגיל, לבין כביש ציבורי המצטלב קרקע חקלאית או עסקית, מה שעשוי פשוט להיות כרוך בנסיעה קטנה בהרבה.

טרקטורים ומכונות חקלאיות נושאות לרוב מטענים גדולים, שעלולים להוות סכנות ממשיות למשתמשי דרך אחרים. סכנות אלו יכולות להיות בגלל גודל המטען עצמו, או לעתים קרובות בגלל שגודל המטען והרכב חייבים לנסוע במהירות איטית מאוד, ולעיתים קרובות גורמת לעומסים ולתסכול אצל משתמשים אחרים בכביש, שעלולים ליצור סכנות פוטנציאליות.

לציוד חקלאי עשויות להיות דרישות ספציפיות מכוח חוק הנוגע למערכות בלימה, פגושים, מראות, צופרים ואורות. רכב הנושא כל סוג של מטען צריך לוודא שכל נגרר ששימש כציוד חשמלי ומכני מתפקד במלואו כמפורט בחוק המקומי.

השימוש בשרשרות בטיחות הוא לא רק נוהג טוב, אלא צפוי להיות גם דרישה חוקית. כל המטענים עלולים להוות סיכון למשתמשי דרך אחרים, בין אם בגלל שהם יכולים לרשום או ליפול על משתמשים אחרים, או לשבש את הכוח ויכולת הנהיגה של הרכב שמושך אותם. ככזה, מטענים צריכים לאכול מאובטחים ונבדקים בבטחה, לא רק בתחילת הדרך, אלא במרווחי זמן לסירוגין לאורך כל הדרך, כאשר זה בטוח לעשות זאת.

About admin

Check Also

החשיבות של מגדש טורבו ברכב

רכב רץ טוב הוא מה שרוב בעלי המכוניות היו רוצים לקבל במיוחד אם הוא נחוץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.