גשש רכבים לענף הובלה בדרכים

יישומים אזרחיים של GPS

טכנולוגיית מערכת המיקום הגלובלית (GPS) התקדמה בקפיצות תוך כמה עשורים בלבד. טכנולוגיה זו השפיעה באופן בלתי נמחק על תחומי פעילות אנושית כמו תחבורה בכבישים, תעופה, ספנות, תחבורה ברכבת, אבטחה, הנחיית רכבים כבדים, מדידות, מיפוי, גיאופיזיקה, שירותי טלקומוניקציה, שירותים פיננסיים ופעילויות חברתיות. רק למנות כמה!

הטכנולוגיה הדיגיטלית המופלאה הזו משודרת ללא עלות לחלוטין מלוויינים המקיפים את כדור הארץ (בהחלט שלח אלוהים לכולנו!) שם האותות שלה מוקרנים ישירות לערכות שבבים ידיות של מקלטים בעלות נמוכה. זה הפך את טכנולוגיית ה-GPS למשתלמת מאוד לכל היישומים האזרחיים. שקול את התחומים הבאים של יישומי GPS:

תחבורה בכבישים

טכנולוגיית ה-GPS מאפשרת לכל מיני כלי רכב לנווט במדויק את נתיבי הנסיעה שלהם, לבחור את נתיבי הנסיעה שלהם, לזהות את מיקומם בכל זמן נתון במסלול שלהם ולזהות סימני דרך. זה אכן ברכה לכל הנהגים של כל כלי הרכב בנסיעה בתוך עיר או מעיר לעיר. עוד תכונה חשובה מאוד שטכנולוגיית ה-GPS מציעה למשתמשי הקצה שלה היא מערכת מעקב וניטור רכבים 24/7. טכנולוגיית ה-GPS מאפשרת לבעלי תובלה של צי לנטר את כלי הרכב שלהם בכל זמן נתון, בין אם זה בשעות היום או הלילה. עבור רכבים של בעלים פרטיים, בן המשפחה שנוהג ברכב יכול להיות במעקב נוח ומעקב על ידי בני משפחה אחרים בכל שעה נתונה של היום או הלילה. תוכנת המעקב והניטור של מכשיר ה-GPS מורידה בצורה נוחה מאוד על מכשירי טלפון חכמים ו/או טאבלטים לקבלת אותות מיידית, ברורה וללא הפרעות. ניתן להוריד את תוכנת ה-GPS בנוחות במכשירי טלפון חכמים או טאבלטים רבים שיאפשרו ליותר מצופה אחד לעקוב ולנטר את נהג הרכב. הגששים ל-GPS הם מכשירים אלחוטיים מיניאטוריים המותקנים במיקום מסוים בתוך הרכב כך שהוא מוסתר כהלכה. במקרה של גניבת רכב או חטיפת רכב גנב הרכב או העבריין לא יוכל לראות את מכשיר המעקב והניטור של ה-GPS ולכן לא יהיה מודע לנוכחותו. מה שאפילו חשוב מאוד הוא שניתן לשתף בקלות רבה את כל נתיב הנסיעה ואת המיקום האחרון שזוהה של הרכב הגנוב עם המשטרה המקומית לצורך מעקב חקירה ושחזור הרכב שלך.

במערכות מכשירי מעקב GPS מתקדמות יותר, ניתן לנטר במדויק כלי רכב קלים או כבדים לפרמטרים חיוניים כגון התנהגות הנהג, קיבולת דלק וצריכת דלק, התראות פתיחה וסגירה של דלתות, ניטור תמונה – העברת תמונות מצלמה, פנימיות וחיצוניות, לחכמה. טלפון. עוד טכנולוגיה מתקדמת מיוחדת של GPS אפשרה רכיבים לניטור נוכחות ונוכחות של נהג ונוסע, ניתן להתקין ברכבי תיירים עירוניים ובין-מדינתיים. רכיבים אלה כוללים זיהוי תדר רדיו (RFID) וזיהוי ביו מדדים. הטכנולוגיות התומכות ב-GPS מאפשרות ניטור נוכחות של נהג ונוסע באמצעות מספר מעברים הנמצאים בדרך ליעד הסופי.

במקרה של רכבי מכולה כבדים הנושאים פריטים כגון מזון מתכלה (הדורשים טמפרטורה פנימית קבועה ויציבה), ניתן לנטר את טמפרטורת המכולה הפנימית על ידי הנהג וכן תחנת הניטור המרוחקת לאורך כל הנסיעה או בכל מקום. נתון זמן בדרך ליעד.

About admin

Check Also

החשיבות של מגדש טורבו ברכב

רכב רץ טוב הוא מה שרוב בעלי המכוניות היו רוצים לקבל במיוחד אם הוא נחוץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.