הדריסה והתערוכה של קלגרי

הטיול והתערוכה של קלגרי עשירה במסורת והיא ידועה גם באווירת הבוקרים שמשתלטת על העיר, כולם מוציאים את מגפי הבוקרים והסטטסון ל-10-11 ימים של כיף טוב. השנה (2006) זה מתחיל במצעד הטיפוס של קלגרי ב-7 ביולי. המתנדבים המסורים ותומכי הקהילה של קלגרי מציגים את מצעד המערב הגדול בעולם בתור הפתיחה של "המופע החיצוני הגדול ביותר על פני כדור הארץ" ליותר מ-350,000 הצופים במסלול וקהל הטלוויזיה העולמי.

בשנת 1912 נולד הסטמפיד הגדול מחזונו של גיא ווידיק. גאי היה קאובוי עובד ובדרן וודוויל מפורסם שהוצג במופעי המערב הפרוע הנודדים שהיו פופולריים ברחבי העולם בתחילת שנות ה-1900. הוא היה אדם עם חלום לחגוג את הרומנטיקה של המערב הישן. הטיפוס שאנו נהנים ממנו היום התפתח מהחזון של גיא. הוא הצליח כי הוא הבין שככל שהדברים משתנים, עלינו להאמין באופן שבו הדברים היו. מדי שנה, הטיפוס מזכיר לנו שגיא צדק; ביסודו של דבר, אנו מאמינים באותם ערכים מערביים היום כמו סבא וסבתא שלנו ב-1912.

בתחילת 1920, חלק התערוכה נוסף ל-Stampede, מה שהעניק לחקלאים ולבעלי חוואים מערביים מקום תצוגה לסוסים ולבקר שלהם. גם זה הורחב מאוחר יותר לקלוט את כל בעלי החיים במשק, בין אם בעלי שתי רגליים או ארבע. השנה, 2006, החלק החקלאי של התערוכה תויג "יום הפעילות בעיר" כדי לעזור לחגוג את החקלאות של אלברטה. יצרני בקר, קנולה, עוף ואפילו ביצים יהיו בהישג יד. אתה תראה בשר בקר על הפרסה, תיהנה מבשר בקר מאלברטה ותוכל לתפוס מדבקת פגוש "I Love Alberta Beef". זה אמור להרשים את האנשים בלונג איילנד, אם כי אולי כדאי להפעיל שיקול דעת בהצגה בארץ הבקר בטקסס!

מדי שנה יש מאות אלפי תיירים מרחבי העולם שמגיעים רק בשביל החתימה והתערוכה. בין אותם מבקרים יש מספר קרוואנים לקרוואנים שמתפתלים צפונה מארה"ב בנסיעה הארוכה לאלסקה. לחלק מהקרוואנים הללו יש יותר ממאה יחידות בכל צורה וגודל והסיור שלהם מתוזמן להגיע לקלגרי יום לפני המצעד שהוא תמיד ביום שישי ולהישאר במהלך סוף השבוע, ולצאת לטרק שלהם ביום שני בבוקר.

גולת הכותרת של המופע היא כמובן הרודיאו. הרודיאו של קלגרי סטמפיד משלם כמה מכספי הפרסים הגדולים ביותר בספורט, תמיד מושך את הרוכבים והחבלים הטובים ביותר מרחבי העולם ורבים מהזוכים בו המשיכו לזכות ברודיאו בגמר הלאומי בסתיו.

כמו כל ענף ספורט, לרודיאו יש חלק נכבד של שפיכות וריגושים, ספורטאים מוכשרים וגיבורים לא מוזכרים. מלבד אירועי הרכיבה על אוכף ורכיבה חשופה, רכיבת השוורים היא תמיד אטרקציה גדולה. לנשים יש תחרויות מרוצי חביות. להקלה קומית (למעט המתמודדים) יש אירוע חליבת פרות בר. כל ערב מתקיימים מירוצי הצ'וקוואן, ואחריהם תערוכת הטריבונות.

למקרה שאתה בחושך לגבי רודיאו, הנה קצת "רודאו 101". ישנן שתי קטגוריות עיקריות של אירועים, תקיעה ומתוזמנת. באקינג מתרחשים רוב הריגושים, הדליפות וההתרסקויות. אירועי בקינג מכסים רכיבה חשופה ואוכף ברונזה ורכיבה על שוורים. בכל שלושת האירועים, בוקרים נאחזים בחייהם היקרים בעודם מנסים לשלוט בתנועות החיה שלהם ושל עצמם. אגב, ה"דורבנים" שהיו המתמודדים הם לא יותר מדיסק חלק ואין להם השפעה על החיה. הם לובשים אותם כי הרוכב נשפט על חלקות הרכיבה שלו וטכניקת הדרבן שלו בזמן שהוא אוחז באוכף או בחבל ביד אחת. אלה מהווים מחצית מהנקודות שלו, המחצית השנייה מוענקת לפי מידת המאמץ שהסוס או השור ניסו להדוף אותו. כדי להשלים את הרכיבה עליו להישאר במשך 8 שניות; זה זמן ארוך של גב של סוס או שור מתפרץ.

מרוצי חבית, היאבקות היגוי וחבלים קשירה הם האירועים המתוזמנים ברודיאו. היאבקות היגוי וחבלים קשורים שניהם בהשראת עבודה אמיתית שנעשית מדי יום בחווה. בהיאבקות היגוי, הגה מעורפל (סטירה על הישבן עם כובע קש) משוחרר מהעט שלו. כשהיא הגיעה לסוף ההתחלה שלו, כבל מתנתק משחרר אוטומטית את חבל המחסום לפני הקאובוי, ומאפשר לו למרוץ אחרי ההיגוי על סוסו. הוא התרווח בצד ימין של סוסו, שלח יד אל ההיגוי. לאחר שהוא אחז בקרניים, הוא עוזב את סוסו (שדוהרת מלאה) וחופר את עקביו באדמה כדי להאט את החיה. באמצעות מינוף ותנופת ההיגוי הנע, מתאבק ההיגוי מגלגל את החיה על צידה.

להיות מהיר ומדויק עם חבל אינן הדרישות היחידות בחבלי קשירה (נקראים גם חבל עגל אבל הם עגלים גדולים!). חבלן מצליח חייב להיות גם פרש מנוסה ואצן מהיר. לאחר חבל (זריקת לאסו, שוב בדהרה מלאה – כל אירוע רודיאו נעשה בדהרה מלאה!) הקשירה, הקאובוי יורד במהירות בעוד סוסו נסוג בדיוק כדי לשמור על מתח על החבל, רץ אל החבל. בעל חיים, מרים ומניח אותו על צדו וקושר את שלוש הרגליים יחד. ברגע שהוא משלים את העניבה שלו, הוא עולה על סוסו ומאפשר רפיון בחבל הלאסו, החיה חייבת להישאר קשורה במשך שש שניות. חשוב לציין שהמתחרים נקנסים על כל חספוס מיותר.

לאירוע האחרון בתזמון, מרוץ חבית, על המתמודדות להקיף שלוש חביות בדוגמת עלה תלתן. רוכב או סוס יכולים להזיז חבית, אך הוא מוערך בעונש של חמש שניות אם אחד מהם יפיל את הקנה. הזמן המהיר ביותר מנצח באירוע אתלטי במיוחד זה עבור סוס ורוכב כאחד.

מרוצי הצ'וקוואגון נלקחו מנסיעות הבקר בפועל, כאשר העגלה הייתה מועמסת, האוהל הוריד והטבח היה מסיע את הצוות שלו לקראת הנסיעה למקום שבו העדר יוחזק בן לילה. לפעמים היו שתיים או שלוש חוות שנוסעות יחד. הטבחים היו מתחרים זה בזה כדי למצוא את המקום הטוב ביותר להקים בו מחנה. מרוצי הצ'אקוואגון ב-Stampede מוגדרים כ"חצי המייל של הגיהנום". לכל צ'אקוואן יש את הנהג שלו, צוות של ארבעה סוסים וארבעה רוכבים (קאובויים שרוכבים על סוסים שלהם.) זה ארבעה עגלות, ארבעה נהגים, 16 סוסים ושישה עשר רוכבים, כולם מתחרים על אותו מקום ליד המסילה תוך מירוץ בדהירה מלאה מסביב מסלול של חצי מייל. צופר אוויר חזק מאוד נושבת כדי להתחיל את המירוץ, יש כרוז משתגע על מערכת הרשות הפלסטינית כשהוא קורא למירוץ, הקרונות והסוסים רועמים מסביב למסלול והקהל עומד על רגליו בסיום צורח את הראש. נשמע מטורף? כן. מְרַגֵשׁ? אתה צריך לראות את זה כדי להאמין בזה. אין עוד דבר כזה. ובעוד חמש דקות, המירוץ הבא יוצא לדרך והוא מתחיל מחדש!

יש אנשים שנוסעים אלפי קילומטרים מדי שנה כדי להשתתף ב"מופע החיצוני הגדול ביותר על פני כדור הארץ". הם יזמינו את החדרים שלהם לשנה הבאה לפני שהם יוצאים הביתה השנה. חובבים כמו אלה, מרחוק ומקרוב, ממשיכים להפוך את הטיול והתערוכה של קלגרי למה שהיא.

About admin

Check Also

טיפים לחיסכון בקניית ביטוח

אם אתה מתגורר בצפון אירלנד וחיפשת ביטוח, כנראה שנתקלת בקירות לבנים רבים בעת הגשת בקשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.