המסחר והמסחר המוקדמים של תעשיית הטקסטיל

הטקסטיל הקדום ביותר נוצר על ידי האדם ללבושו ולמגוריו שלו. אבל לא עבר זמן רב עד שהטקסטיל הפך למאמר חיוני של מסחר ומסחר בין עמי העולם. מסין דרך הודו, מעל המדבר הערבי לנמלי מצרים וטורקיה, ומעבר לים התיכון לאיטליה, החל סחר הטקסטיל לצמוח ולשגשג. קראוונים הביאו ברוקדי משי יפהפיים, קליקו כותנה, גזה ומצעים עדינים מארצות רחוקות לאירופה. בעלי מלאכה מקומיים חיקו את הבדים הללו וקיבלו השראה ליצור דפוסים ועיצובים חדשים.

אפילו באותה תקופה מוקדמת, סיבים נרקמו לדוגמאות מסובכות ויפות. הנולים המוקדמים ביותר היו כנראה רק שני מקלות עם חוטי חוט מתוחים ביניהם, ויצרו את אורך הבד. גדילים אלה נקראים עיוות. סט נוסף של גדילים, המילוי, הושחל קדימה ואחורה, חוצה מעל ומתחת לחוטי העיוות, אולי עם מחט. בחלוף הזמן הוכנס מקל עץ לתוך העיוות.

מוט העץ הזה, המחסן, נעשה כך שהוא יוכל להרים כל חוט עיוות אחר. ההרמה יצרה פתח דמוי אוהל, אשר נקרא כיום הסככה. הטווה כרך את חוט המילוי סביב פיסת עץ ארוכה, המעבורת, ויכל להעביר את המילוי על פני הסככה בזריקה אחת, במקום לשזור אותו באיטיות מעל ומתחת לחוטי העיוות. בשזירת שטיחים ושטיחים, המילוי נקרא ערב.

במהלך המאות ה-15 וה-16. צרפת השתלטה על תעשיית הטקסטיל האירופית כאשר מלכי צרפת פיתו אורגים מיומנים מאיטליה והקימו אותם בעיר ליון.

באופן מוזר, הרדיפה הדתית היא שהובילה את סודות האריגה לשאר אירופה. כשההוגנוטים הצרפתים (הפרוטסטנטים) נשללו מחופש הדת שלהם ב-1685, ברחו רבים מהאורגים ההוגנוטים והציבו את הנולים שלהם במדינות אחרות באירופה. תעשיית הטקסטיל התפשטה במהירות ברחבי אירופה.

במהלך התקופה או המהפכה התעשייתית, מכונות חדשות שהומצאו קידמו את התעשייה עוד יותר. בשנת 1769 ריצ'רד ארקרייט (1732-92) מאנגליה רשם פטנט על מסגרת מסתובבת מכנית שיכולה לסובב כמויות גדולות.

About admin

Check Also

טיפים לחיסכון בקניית ביטוח

אם אתה מתגורר בצפון אירלנד וחיפשת ביטוח, כנראה שנתקלת בקירות לבנים רבים בעת הגשת בקשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.