חיפושי רכב ללא צו במהלך עצירות תנועה שגרתיות

כל מי שעצר על ידי שוטר מודע לכך שזו עלולה להיות חוויה מורטת עצבים, במיוחד אם אתה מקבל ציון תעבורה או קצין מבקש ממך לצאת מהרכב שלך. לכל עצירת תנועה שגרתית יש פוטנציאל להפוך לחיפוש רכב מלא. חיפוש רכב הוא תרחיש שרוב האנשים מכירים הרבה פחות. חיפושים בכלי רכב על פי עצירות תנועה שגרתיות מבוצעים לרוב ללא צו. חלק מהחיפושים ברכב מתבצעים באופן חוקי, אך חלקם מתבצעים תוך הפרה של הזכויות החוקתיות הפדרליות והמדינתיות של הנהג. כדי לוודא אם חיפוש רכב ללא צו מבוצע במסגרת ההגבלות של התיקון הרביעי לחוקה הפדרלית, חשוב להבין את הבסיס שיספק לשוטר את היכולת לבצע חיפוש רכב ללא צוו.

התיקון הרביעי לחוקת ארצות הברית מגן על אנשים מפני חיפושים ותפיסות ללא צוו. בדרך כלל נדרש צו לחיפוש בכל מקום שבו לאדם יש ציפייה סבירה לפרטיות. עם זאת, מכיוון שכלי רכב ניידים ונהגים כפופים למשמורת זמנית רק במהלך עצירות תנועה, חלים כללים ייחודיים על חיפושים ברכב. למעשה, יש חריג רכב לדרישת צו החיפוש. חריג זה לדרישת הצו הכללי חל כאשר לרשויות אכיפת החוק יש סיבה סבירה להאמין שהם ימצאו ראיות לפעילות פלילית ברכב שהם עצרו וישנן נסיבות דחופות.

נסיבות דחופות הן נסיבות הדורשות פעולה מיידית. דרישת החירום מתקיימת במקרים של עצירת תנועה מכיוון שהמכונית ניידת ותכולת המכונית לא תימצא לעולם אם יש לקבל צו. הסיבה הסבירה מבוססת על העובדות והנסיבות סביב עצירת התנועה. סיבה אפשרית היא מושג מעורפל. זה יותר מסתם חשד או תחושה של פעילות פלילית, אבל זה לא חייב להיות ודאות. בקביעה אם לשוטר יש סיבה סבירה לערוך חיפוש ברכב, הוא רשאי לשקול את כל הראיות העומדות לרשותו. כמה מצבים שבהם בתי המשפט עשויים למצוא סיבה סבירה, כוללים: כלב סמים שפוגע בחלקים החיצוניים של המכונית, ריחות של סמים הנובעים ממכונית ומידע מאושר. לכן, כאשר נסיבות דחופות משולבות עם סיבה סבירה, סביר להניח שחיפוש רכב ללא צו יאושר על ידי בתי המשפט.

שני חריגים נוספים לדרישת הצו מתירים חיפושים ברכב ללא צו בעת עצירת תנועה: הסכמה מרצון של הנהג ואירוע למעצר כדין. חיפוש הסכמה מובן מאליו. אירוע חיפוש ללא צוו למעצר דורש הסבר.

אירוע חיפוש ברכב ללא צוו למעצר חוקי הוא חוקי רק כאשר לרשויות אכיפת החוק יש חשד סביר שהם עשויים למצוא ראיות נוספות בתוך הרכב, אשר נוטה להוכיח או מהווה עדות לפשע שבגינו נעצר הנהג. לדוגמה, אירוע חיפוש ללא צו למעצר עשוי להתקיים בתרחיש הבא: אדם נעצר נוהג בשכרות והשוטר מבחין בפחית משקה מתכת ברכב. לשוטר כנראה יש חשד סביר שהוא או היא עלולים למצוא פחיות בירה בתוך הרכב. לפיכך, חיפוש ללא צוו יהיה חוקי.

להשוות תרחיש זה למעצר בגין נהיגה ברישיון תלוי. העדות היחידה לנהיגה עם רישיון תלוי היא העובדה שרישיון הנהיגה נשלל והאדם נהג. לפיכך, אף אחד מתכולת הרכב לא יהווה ראיה לנהיגה ברישיון על תנאי. בתרחיש זה לא יהיה חשד סביר ולא חיפוש תקף ברכב חסר צווים המגונה למעצר.

לפיכך, חיפוש ללא צו במכונית או כלי רכב אחר מותר רק כאשר סיבה סבירה קשורה לנסיבות דחופות, הנהג נתן הסכמה מרצון או אירוע למעצר כדין כאשר קיים חשד סביר כי עדות לפשע שבגינה הנהג. נעצר אולי נמצא ברכב.

About admin

Check Also

החשיבות של מגדש טורבו ברכב

רכב רץ טוב הוא מה שרוב בעלי המכוניות היו רוצים לקבל במיוחד אם הוא נחוץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.