חתך ייצור ואן במפעל Swaythling של פורד

הודעה שפרסמה לאחרונה חברת המנועים פורד חשפה כי היא מפחיתה את כמות הטנדרים של פורד טרנזיטים המיוצרים מ-75,000 ל-35,000, כאשר הייצור במפעל Swaythling שלה יורד לשבוע של ארבעה ימים.

פורד טרנזיט

פורד טרנזיט היה פופולרי מאוד בקרב עסקים קטנים ובעלי מלאכה רבים בשל אמינות גודלו ועלויות ביטוח טנדרים זולות. עם זאת, עם שוק תחרותי הולך וגובר, פורד ראתה צורך לצמצם את הייצור של פורד טרנזיט בטענה שזה היה תגובה ל"ריכוך תנאי השוק המשפיעים על התעשייה". דובר פורד בריאן בנט אמר כי "בתגובה לריכוך תנאי השוק המשפיעים על התעשייה, פורד מפחיתה עוד יותר את כמויות הייצור בחלק מהמפעלים שלה באירופה במהלך שאר שנת 2008.

"מאוגוסט, ריכוך זה בשוק הביא להפחתה בהיקפים היומיים של פורד טרנזיט המיוצרים במפעל סאות'המפטון. המשך הירידה בשוק הצריך גם הוצאת 17 ימי ייצור עד סוף השנה. (הראשון ב-1 באוקטובר).

"העובדים ימשיכו לקבל שכר בימי הפסקה אלה, בהתאם לתנאי העסקתם החוזים. נציגי עובדים ופקידי איגוד בסאות'המפטון מעודכנים במלואם".

ראש איגוד יונייט המייצג עובדים במפעל פורד הביע את חששותיו שצעדים חדשים אלו של פורד עלולים להוביל לסגירה ארוכת טווח של המפעל בעתיד הקרוב. עם זאת, הוא גם המשיך לומר שהוא לא הופתע מהמהלך שכן נראה היה שחברות רבות עושות חשבון נפש באקלים הכלכלי הנוכחי.

לדבריו, "החברה תבצע הפחתה בנפח מ-75 אלף טנדרים טרנזיטים בשנה ל-35 אלף בשנה. זו התוכנית של החברה, שאנו מתנגדים לה לחלוטין.

"הצוות עשה כל מה שהתבקש מהם. אנחנו חושבים שיש אפשרות לנהל משא ומתן על הסכם שמספק שיפורי פרודוקטיביות וביטחון תעסוקתי לטווח ארוך".

טנדרים של פורד טרנזיט ספייליסט

פורד חשפה את התוכניות ארוכות הטווח שלה למפעל, וחשפה כי הם מתכננים להמשיך לייצר את טנדר הפאנל טרנזיט במפעל עד 2011, ולאחר מכן פורד רוצה להשתמש במפעל לייצור גרסה מתמחה של הדגם שנקרא "תא המרכב" גִרְסָה". למרות איומי המחאה ברחובות סאות'המפטון מצד האיגודים, זה לא הפסיק את פורד לצמצם את הייצור, וכעת עם ההכרזה היום על צמצומים נוספים בייצור, עתידו של מפעל סוויית'לינג נראה אפילו יותר לא יציב.

הקיצוצים החדשים הולכים לצמצם את הייצור ל-250 טנדרים ביום על פי מקורות בהד היומי של סאות'המפטון, הבוסים שבו במקור בחנו את הייצור מדי חודש, אך כעת הם בוחנים זאת מדי שבוע. הוא אמר: "יש הרבה אי ודאות במפעל ונאמר לנו שהקיצוצים הללו נובעים מהצטמקות ההזמנות ברחבי אירופה.

"העובדים חוששים שאם ההיקפים יהיו נמוכים מדי, טורקיה תבלע את כל המבצע וכך נאבד את המפעל".

העתיד אינו בטוח בשום פנים ואופן במפעל Swaythling כאשר הייצור נראה לקצץ, רבים חוששים שהם עלולים לאבד את עבודתם או גרוע מכך המפעל נסגר והייצור הועבר למקום אחר.

About admin

Check Also

כיצד לבחור פוליסה המתאימה לצרכיך

אתה צריך לעשות ביטוח טנדרים אם אתה משתמש בטנדרים שאתה והעובדים שלך נוסעים בהם כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.