טיפים לאחסון רכבים

יש אנשים שבוחרים באחסון רכב כאשר הם מתכננים לצאת מהארץ לתקופה ממושכת. ישנם כמה עסקים המתמחים בטיפול גם ברכב. למפעלים אלו יש אזורי חניה בהם יכול בעל הרכב לאחסן את רכבו למשך זמן ממושך. ישנן חברות שדווקא מתחזקות את המכונית המאוחסנת על מנת לשמור אותה במצב תקין בזמן שהיא נמצאת אצלן. עם זאת, חלק מהבעלים עשויים להעדיף להשאיר את המכונית שלהם במוסך בזמן שהם לא, במיוחד אם הם מתכננים להיעדר רק לכמה ימים או קצת יותר משבוע.

טיפים לאחסון

כמעט כל המכוניות וכל כלי תחבורה אחר המשתמשים בחלקים נעים כדי לתפקד צריכים להיות בשימוש קבוע או תחזוקה. אם המכונית נשארת זמן רב מדי, קורוזיה עלולה להיות קרובה וכן היווצרות של בוצה במנוע ובחלקים אחרים המשתמשים בחומרי סיכה ושמנים לתפקוד. כאשר אחסון רכב מתקרב, יש כמה דברים שהבעלים צריך לזכור לפני שהוא עוזב את הרכב. שקול לנתק את כבלי הסוללה על מנת למנוע בעיות אפשריות במעגל בעת החזרה. סוללות מסוימות מתרוקנות לאחר שלא נעשה בהן שימוש במשך תקופה ארוכה. מסוכן להשאיר את הכבלים על הסוללה מכיוון שאלו עלולים להרוס ולייצר חומר כלשהו שעלול להיות לא בטוח. עזיבת הרכב לכמה ימים בלבד (שלושה עד ארבעה) לא תשפיע כל כך על הסוללה.

טיפ נוסף לאחסון הרכב הוא לנקות את המכונית היטב לפני היציאה. הניקוי יסיר כל בוץ או לכלוך פוטנציאלי שיכול להיות נקודת ההתחלה של חלודה וקורוזיה. בדרך כלל, בוץ מכיל מעט לחות שיכולה לשחית אפילו את עבודות הצבע הטובות יותר או בכל מקום אחר שהוא עלול להיות תקוע בו. בארות גלגלים נוטות להחליד מכיוון שהן המקום הראשון שבו בוץ ומים יכולים להיות תקועים. זה טוב רעיון לנקות את הרכב היטב לפני היציאה לטיול כדי למנוע זאת. תקופות ארוכות יותר של חוסר פעילות של המכונית עלולות לגרום גם לחומצות בחומרי הסיכה לשחית את המנוע. שבוע או שבועיים מקובלים אך חודשים ארוכים עשויים לדרוש את החלפת השמן לפני אחסון הרכב בפועל. לא כדאי להוציא את חומר הסיכה ולאחר מכן לא להחליף אותו בשמן חדש כי זה יכול לגרום לשחית המנוע. נוכחות של שמן חדש שאינו בשימוש יכולה לעזור למנוע זאת. פעולה זו מומלצת אם אחסנת הרכב עשויה להימשך מספר חודשים עד מספר שנים. אם החלפת השמן לא בוצעה לפני היציאה, על הבעלים לבקש ממישהו לפחות להתניע את הרכב כל כמה ימים אם הוא או היא צופים שלא יחזור במשך מספר חודשים.

כיסוי הרכב לפני אחסנת הרכב הוא גם רעיון טוב מכיוון שהכיסוי מונע הצטברות אבק. רק וודא שהוא לא רטוב או לח בפנים לפני שאתה מכסה אותו.

About admin

Check Also

החשיבות של מגדש טורבו ברכב

רכב רץ טוב הוא מה שרוב בעלי המכוניות היו רוצים לקבל במיוחד אם הוא נחוץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.