יתרונות וחסרונות של ליסינג לעומת קניית רכב

רוב האנשים שזקוקים למכוניות שבהן הם יכולים להשתמש עבור התחייבויות אישיות או עסקיות בדרך כלל מתבלבלים בשאלה אם השכרת רכב או קניית רכב באמצעות מימון תהיה האפשרות הטובה ביותר. בגלל חוסר הבנה נכונה, רובם היו שוכרים או רוכשים רכב ובסופו של דבר מתחרטים על ההחלטות שקיבלו. חלקם בסופו של דבר משכירים רכב כשהם היו צריכים לקנות אחד ואילו האחרים יכלו לרכוש רכב כשהם היו צריכים לשכור אותו. על מנת לעזור לאנשים אלו לקבוע אם השכרת רכב תהיה האפשרות הטובה ביותר עבורם או לא, מרכז זה מונה כמה מהיתרונות והחסרונות של ליסינג על פני קניית רכב באמצעות מימון.

מקצוענים בליסינג לרכב

1. התשלומים הכרוכים בכך נמוכים יותר

התשלומים הכרוכים בליסינג של רכב נמוכים יחסית לרוב הפרמיות להלוואות לרכב. מלבד זאת, אם אדם פרטי שמחליט לשכור רכב, הוא לא נדרש בדרך כלל לספק סכום נכבד של מקדמה מראש. רוב ההלוואות המשמשות לרכישת רכב לעומת זאת דורשות מהרוכש את התשלום המתאים והדבר משמש כאחת הסיבות המשמעותיות ביותר לכך שהרבה קונים לא מצליחים להשיג את הרכב אותו הם רוצים לרכוש באמצעות הלוואות.

כאשר אדם מבטיח ליסינג רכב, הוא או היא נדרשים לשלם רק את הפרמיות החודשיות כתשלום עבור עלות הפחת של הרכב. זה פשוט אומר שמחזיק חכירת הרכב רק משלם את הפרמיות כתשלום עבור השימוש במכונית עד להשלמת תקופת החכירה כולה. זה יכול להיחשב זול יותר בהשוואה למימון רכב שכן סך התשלום שניתן לכל אורך תקופת החכירה שווה כמעט ל-50% משווי הרכב בפועל בעוד המימון מחייב את בעל ההלוואה לשלם את כל עלות הרכב שמומן. .

2. ליסינג לרכב מאפשר החלפת רכב

יתרון נוסף בקבלת ליסינג לרכב על פני רכישת רכב באמצעות מימון הוא האפשרות להחזיר את רכב הליסינג כפוף לחברת הליסינג בסיום תקופת הליסינג. בנקודת זמן זו ניתנת לבעל הליסינג אפשרות להשיג עסקה חדשה ולהשכיר רכב חדש כתחליף לזה שכבר התהפך. בהתחשב בהגדרות אלה, ניתנת לבעל חכירה הזדמנות לנהוג ברכב חדש מיד לאחר סיום קשר החכירה הקודם וחתימה חדשה.

הגדרה זו מועילה גם מצד בעל השכירות שכן הוא או היא נחסך מהנטל של טיפול בעלויות הפחת של הרכב ובמקביל מהטרחה שבחיפוש אחר קונה שירכוש את הרכב הישן לפני קניית רכב חדש. כזה כמו במקרה של מי שרכש רכב באמצעות הלוואת רכב. נוסף על כך, בעל החכירה עדיין ישלם פרמיות חודשיות נמוכות יותר בעת נסיעה ברכב חדש.

חסרונות ליסינג לרכב

1. הוצאות אחזקת רכב גבוהות יותר

למרות שהליסינג של רכב מספק מספר יתרונות, הגדרה זו כרוכה גם בחיסרון מסוים. אחת מהן היא הוצאת הוצאות אחזקת רכב גבוהות יותר. כמעט כל חברות ליסינג לרכב דורשות ממחזיקי הליסינג שלהן לוח זמנים תחזוקה קפדני של הרכב אותו הם שוכרים. התחזוקה המתוכננת עומדת במערך הנהלים שנקבעו על ידי יצרני הרכב והדבר כרוך בהוצאות גבוהות יותר יחסית. אי מילוי קפדני של לוחות הזמנים המתוכננים לתחזוקה שנקבעו בחוזה הליסינג יחייב את בעל החכירה לשלם קנסות מסויימים עד שהוא או היא יחזירו את המכונית עם סיום הליסינג.

בהתחשב בהיבט זה, רכישת רכב באמצעות מימון עדיפה שכן לבעלים יש את הכוח להחליט על לוח התחזוקה של הרכב שהוא או היא מממן. ברגע שהמכונית עובדת היטב, הבעלים יכול לדחות או לסרב להעביר את הרכב לתחזוקה מתוכננת. כך נחסך מהבעלים נטל הטיפול בהוצאות הכרוכות באחזקה.

2. דמי סיום מוקדם יקרים

רוב האנשים שזקוקים למכוניות בדרך כלל מסירים את הליסינג כאחת האפשרויות שלהם, שכן הדבר כרוך בדמי סיום מוקדם. בעל חכירה נדרש לשלם את דמי הסיום המוקדם כאשר הוא מחליט לסיים את חוזה השכירות. הדבר משמש כעונש על אי השלמת תקופת השכירות המצוינת בהסכם. ספקי ליסינג לרכב משתמשים בקנס הזה כדי למנוע מבעלי הליסינג לסיים את הפוליסות שלהם כשהם רוצים ולדחוף אותם להמשיך ולהשכיר את הרכב עד לסיום התקופה.

About admin

Check Also

החשיבות של מגדש טורבו ברכב

רכב רץ טוב הוא מה שרוב בעלי המכוניות היו רוצים לקבל במיוחד אם הוא נחוץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.