כמה אמצעי זהירות בעת עבודה על רכב היברידי

ישנם יתרונות רבים בבעלות על רכב היברידי. כנראה שהסיבה הטובה ביותר לרכוש אחד מכלי הרכב הללו היא על מנת לשמור על הכאב במשאבה למינימום. האם ידעת שיש כמה אמצעי זהירות שצריך לנקוט אם אתה מתכנן לעבוד על אחד מכלי הרכב האלה בעצמך? קודם כל, נכון שעבודה על רכב סטנדרטי שצורך גז בלבד זהה מאוד לעבודה על היברידי, אבל צריך לזכור שמתח המצבר גבוה בהרבה.

בעוד שכל רכב היברידי שונה, כל אחד פועל תחת אותם עקרונות. יש לו מנוע בעירה פנימית כמו כל כלי רכב אחרים, אבל כספק כוח גיבוי, יש לו גם מנוע חשמלי. כשזה מגיע לעבודה על כלאיים, אתה צריך לדעת שאתה לקראת משהו אחר לגמרי. לרכבים האלה יש יותר מחשבים וחיישנים, שלא לדבר על שהם מחזיקים הרבה כוח.

כלי רכב היברידיים אלה כוללים חבילות סוללות בעלות הספק גבוה הממוקמות בחלק האחורי של המכוניות שיכולות להפיק 200 עד 275 וולט של חשמל עד 80 אמפר. הונדה היברידיות מייצרות 144 וולט. זכור ש-50 וולט מספיקים כדי להרוג אנשים מסוימים. אם למישהו יש רק ניסיון בעבודה על כלי רכב שאינם היברידיים, הוא יכול בקלות לעשות טעות שעלולה לחשמל אותו בצורה די קשה, אפילו להוביל למוות.

לכן, אם אתה עובד על מכוניות וחושב לעבוד על היברידית משלך, זכור זאת. לפני שאתה עובד על המכונית ההיברידית החדשה שלך, וודא שקראת את המדריך. קריאת מדריך תיקון מורשה, כמו אלה שהוכנו על ידי צ'ילטון או היינס יהיה רעיון טוב גם כן. אם אתה טירון בתיקון רכב, אולי כדאי להשאיר זאת לאנשי המקצוע. אחד מאמצעי הזהירות הטובים ביותר שיש לנקוט הוא לוודא שהרכב שלך כבוי לחלוטין לפני שאתה מנסה לעבוד עליו. ודא שהוצאת את המפתחות מההצתה, שכן הרכב יתניע את המנוע אם המצבר זקוק לטעינה.

כמה כלי רכב היברידיים כבר לקחו בחשבון את הסכנה הפוטנציאלית הזו. לדוגמה, טויוטה הפכה את כל כבלי המתח הגבוה ברכבים ההיברידיים שלהם לכתום בהיר. זה יעזור מאוד למנוע ממך לעשות טעויות כלשהן. כמו כן, בדגם הפריוס שלהם, הם הפכו את זה כך שכאשר המכונית כבויה, אין כוח עובר דרך הכבלים הללו. אמצעי זהירות נוסף שננקט ברכב זה הוא תקע השירות הממוקם על המצבר. כאשר תקע זה מוסר מהסוללה, אין אנרגיה מסוגלת לצאת ממנה.

אם אתה הבעלים הגאה של רכב היברידי, אין סיבה להיות פרנואידית על העבודה על הרכב שלך. זה עדיין נשאר מאמץ בטוח מאוד, כל עוד אתה מודע לסכנה הנוספת ונקוט באמצעי הזהירות המתאימים על מנת למנוע אותה.

About admin

Check Also

חלקי ניסאן בנזין 4X4 להפיכת הרכב שלך כמו שתמיד רצית

ההצלחה של ניסן הולכת באהבתה לאנשים, אהבה לחיים ואהבה לרכב. ניסאן תמיד נותנת עדיפות לעקרונות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.