מדוע לחלק מהאנשים יש מספר גדלים שונים של סאב וופרים ברכבם?

במהלך העשורים האחרונים, יצרניות הרכב ייחסו חשיבות מוגברת לשילוב מערכות בידור לרכב בדגמי המכוניות שלהם. בחתירתם לבסס איכות צליל יוצאת מן הכלל עבור מערכות סאונד ברכב, הם הצליחו לפשט את המורכבות של חיווט למעשה של מכלול שלם של ציוד מערכת סאונד לחלל המצומצם של פנים המכונית. עם זה, רכיבי מערכת שמע לרכב, כמו רמקולי הסאבוופר, הותקנו ממש בפינות הערמומיות של המכונית. תמצאו כמה בלוח הדלת, בתא המטען או אפילו בלוחות הקיר הצדדיים.

בין המרכיבים של מערכת שמע לרכב, רמקולי הסאב וופר תוכננו במיוחד לשחזור תווי בס. הם מסוג הרמקולים שלוקחים את הדחיפה של האותות המגיעים מהמגבר כדי להעביר מוזיקה לאוזניים. בעיקרו של דבר, הם הופכים אותות חשמליים או אותות מוגברים לאנרגיה מכנית באמצעות תנועות חרוט הרמקול שלו. זה מגיע למסקנה שהצלילים המגיעים מסאב-וופרים מופקים באמצעות תנודות אותה מערכת של שרשרת של תדרים שגורמת בסופו של דבר לקרום עור התוף שלך לרטוט ולפרש את האותות כצלילים או מוזיקה. יחד עם הטוויטרים והדרייברים לטווח הביניים, סאב-וופרים משלימים את מכלול הרמקולים של מערכת שמע לרכב.

סאב-וופרים קשורים ישירות לצלילי בס או לתווים בס, מכיוון שיש להם את היכולת לשחזר את התדר הנמוך ביותר של צליל. זה יכול להתמודד עם תדרי צליל נמוכים כמו 150 הרץ עד 20 הרץ. הם תוכננו במיוחד כדי להגביר את הביצועים של הרמקולים הראשיים. למעשה ישנם שני סוגים של סאב-וופרים; הסאבוופר האקטיבי והפאסיבי. לסאב-וופר הפעיל יש בדרך כלל מגבר מובנה ואקוזציה הניתנת להתאמה למשתמש שיכולים להפחית או להגביר את פלט הצליל בתדר צליל מסוים. לסאב-וופר הפסיבי אין מגבר מובנה, אך הם משמשים בדרך כלל עם מגברי כוח של צד שלישי כדי להפיק צלילים באיכות גבוהה מתוך הצלבה של תדרי צליל שרשרת אחת. סוג זה של סאב וופר גמיש יותר מכיוון שהוא יכול לעבוד כמעט עם כל סוגי המגברים.

כעת, תבחין שמערכת שמע לרכב עשויה להשתמש בגדלים שונים של סאב-וופרים כדי להפיק טווחים משתנים של צלילי בס, שעשויים להיות נמוכים מ-20 הרץ, וכדי ליצור איכות שמע אופטימלית ברכב על ידי השלמה לתכונות הסאונד של סט מסוים. של רמקולים לרכב. וריאציות עיצוב סאבוופר כוללות ירי קדמי וירי מטה, וופרים המשמשים עם יציאות או רדיאטורים פסיביים. וופרי ירי קדמיים מותקנים ממש ברמקולים המותקנים כדי להקרין צליל מהמארז הצדדי או הקדמי. הסאב-וופרים המופעלים כלפי מטה משלימים את הרמקולים המותקנים על ידי הקרנת צלילים כלפי מטה. לפיכך, חובבי רכב עושים שימוש בצורות שונות של סאב-וופרים כדי להגביר את תגובת הבס.

חובבי אודיו לרכב מבינים שסט טוב של רמקולים סאב וופר יעשה הבדל גדול למערכת הקול שלהם ברכב. עם זה, הם עושים שימוש ברמקולי סאב וופר גדולים, במיוחד במכוניות שמנותקות למלחמות SPL. כדי להכיל וופרים גדולים יותר, הם בדרך כלל מותקנים אותם מאחור או בתוך תא המטען של הרכב. זה מאפשר למכונית לחבוט ממש כשמערכת השמע מתנגנת בקצב של שיר מסוים.

About admin

Check Also

מהי מצלמת דאש?

הפונקציה הבסיסית של א מצלמת מקש זה להקליט את הכונן שלך. מצלמות דאש הן מכשיר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.