מה עושה מעבד בס דיגיטלי?

אם אתה מסתכל על כל מערכת שיש בה מערכת סטריאו רצינית לרכב, סביר להניח שתשים לב שלרובם יש מעבד קול דיגיטלי. בפעם הראשונה שראיתי אחד כזה חשבתי שזה רק הגברת בס במחיר מופקע, ושהמגבר הנוכחי שלי יעשה בעצם את אותו הדבר. לא ידעתי שמעבד בס הוא הרבה יותר מהגברת בס.

מעבד בס מותקן לפני כל הצלבות או מעבדי אותות. אז זה יהיה מחובר מיד אחרי יחידת המחוונים שלך. התקן תמיד לפני הקרוסאובר שלך. בהתחלה אולי תחשוב שמעבד בס יהיה רק ​​לראשי בס. זה לא המקרה שמעבד בס יכול גם לשפר את הצליל הנמוך של כל המוזיקה, מקלאסי ועד ראפ. אז מה זה עושה בדיוק?

מעבד בס טוב מכיל מעגל שיוצר מחדש במדויק ומחדיר מידע בתדר נמוך בחזרה לאות, מה שנותן לבאס שלך יותר השפעה. מעבד בס יאפשר לך להתאים אישית את הספק הנמוך הזה לרכב הספציפי שלך. הוא עושה זאת בכך שהוא מאפשר לך לשלוט בפונקציות הפאר-בס. מה שזה עושה זה מאפשר לך להתאים את הסוויפ ואת רוחב הבס.

הסוויפ יאפשר לך לבחור תדר מסוים שאתה רוצה שמעגל שחזור הבס ימקסם. לאחר סוויפ נמוך יותר, הבס יהיה מרוכז סביב תדרים נמוכים יותר. בעוד שהסוויפ גבוה יותר אומר שהוא יהיה מרוכז סביב תדר גבוה יותר. בעוד שהרוחב מאפשר לך לשלוט באיזה רחב של טווח תדרים זה ישפיע. אם יש לך רוחב נמוך, הבס יתרכז סביב טווח תדרים קטן יותר, והגדלה גבוהה יותר תגדיל את טווח התדרים.

אז עם כל עיבוד הבס הזה, אתה עלול להיות מודאג לגבי הסאב-וופרים היקרים שלך. אני יודע שזה משהו שדאגתי ממנו כשהתקנתי לראשונה "אפימרכז" של Audio Control, מעבד בס פופולרי. דאגתי בעיקר מהתדרים התת-קוליים שעלולים להזיק לציוד הסטריאו שלך.

אם תסתכל על כל מעבד בס טוב יגיע עם מה שנקרא פילטר תת קולי. תדרים תת-קוליים הם אלו שאינם נשמעים לאוזן האנושית. תדרי סאונד הנמוכים מ-20Hz נחשבים תת-קוליים. למעבד בס טוב יהיה פילטר תת-קולי שיוודא שלא תבזבז את כוח הסטריאו של המכונית שלך על המידע התת-קולי הזה ויוודא שאתה מנצל את כל כוח המערכות שלך.

פילטר תת קולי הוא תכונה ענקית ליכולת לכוונן עדין את תגובת הבס שלך. ברוב המערכות הגדרת המסנן הזה ב-33Hz תהיה טובה. אם אתה רוצה להגן אתה מערכת הרמקולים שלך אפילו יותר אם כי אתה יכול לנסות תדר גבוה יותר. לעתים קרובות תדר גבוה יותר יישמע חזק ונקי יותר.

אז בין אם העניין שלך הוא בתופי הקומקום של בטהובן, החצוצרה של מיילס דייויס או בכלי הקשה של מוזיקת ​​ראפ, מעבד בס דיגיטלי ישחזר את תווי הבס שאבדו מזמן.

About admin

Check Also

מהי מצלמת דאש?

הפונקציה הבסיסית של א מצלמת מקש זה להקליט את הכונן שלך. מצלמות דאש הן מכשיר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.