נגני MP3 ומכוניות – כיצד להזרים מוזיקה דרך הסטריאו של המכונית שלך לתוך משדרי ה-iPod FM שלך

כשמדובר בהפעלת ה-iPod שלך דרך הרמקולים של המכונית, אתה נתקל לעתים קרובות בבעיות נפוצות. בדרך כלל, לא מותקן תחנת עגינה בסטריאו שלך שתקבל את ה-iPod או נגן ה-MP3 שלך. למרבה המזל, יש לך כמה אפשרויות לפתור בעיה זו, ולכל אחת יש מגבלות משלה. הפתרונות כוללים משדרי FM, מתאמי קלטות, מאפננים FM קוויים, מערכות סטריאו עם יציאות מוטבעות או יציאות RCA. לחלקם יהיה סאונד באיכות הרבה יותר טובה, בעוד שאחרים יישמעו סטטיים וקטועים. בכוונתו של מחבר זה לדון ביתרונות ובמגבלות של כל האפשרויות האפשריות הללו.

הבחירה הפשוטה והזולה ביותר שלך היא שימוש במשדר FM. ישנם שני סוגים של משדרי FM: קוויים ואלחוטיים. בעיקרון, מכשיר קווי מתחבר לרכב שלך, בעוד שמכשיר אלחוטי משתמש בתדר רדיו כדי לנגן דרך מערכת הסטריאו של המכונית. הפונקציה הבסיסית של המכשירים האלה היא שאתה מפעיל תקע מה-iPod שלך וקולט אות מתחנות הרדיו של המכונית שלך. התדר המוקצה נמוך מאוד ויעבוד רק בתחנות בין 88.1 FM – 107.9FM. כל תחנה אחרת לא תקלוט את הצליל המגיע דרך משדר ה-FM.

אפשר להגדיל את התחנות הזמינות, אבל חוקי ה-FCC והתקנות לרדיו לא יאפשרו זאת. ה-FCC לא יאפשר למשדרי FM לשדר מעל 18.75 ננו וואט, מה שמבטיח שהם לא יעבדו טוב. בעיקרו של דבר, אתה יוצר תחנת רדיו משלך בהספק נמוך. למרבה הצער אתה מתחרה בתחנות רדיו גדולות שדוחפות החוצה 6,000 + וואט של מוזיקה. זה יכול לגרום לנגן ה-MP3 ותחנת הרדיו להתערבב יחד לבלגן מעוות. אחד הסוגים הפופולריים ביותר של משדרי FM הוא Belkin TuneCast II.

הוא חזק, רב תכליתי ויכול לקלוט תדרי רדיו רבים בבירור. משדרי FM, למרות שהם מספקים סאונד נקי וניתן להאזנה, אולי לא יתקרבו לאותו תקן שזכה לשבח על ידי טהרני המוזיקה. ככזה, ייתכן שזה לא הפתרון האידיאלי עבור אודיופילים. תחנות רדיו FM לעולם לא יישמעו כמו תקליטור או נגן MP3 שלך. למרבה המזל, אלה עולים בסביבות $30 לחתיכה מה שהופך את זה לבחירה פופולרית.

כשאתה קונה את משדר ה-FM שלך, אתה רוצה לבדוק אם הוא מופעל באמצעות סוללה או מתחבר למתאם הסיגריות של המכונית שלך. שניהם עובדים היטב, אבל חיבורו למתאם הסיגריות של המכונית שלך מאפשר טעינת ה-iPod שלך בזמן השמעת מוזיקה. מתאמים למצית סיגריות מגיעים לפעמים עם עריסה. עריסה היא דרך נחמדה להחזיק את נגן ה-MP3 שלך ולטעון אותו בו-זמנית. אביזר Genie מייצר משדר Flex Pod FM בעל עריסה עם צוואר גמיש המאפשר התאמה אישית רבה יותר.

למשדרים חדשים יותר יש טכנולוגיית PSL; תחנה חיובית מספקת צליל איכותי ומפחיתה סחף בזמן שאתה נוסע מעיר לעיר. לרוב, אם לא כל הגרסאות החדשות יותר, יש מסכי LCD שמראים לאיזו תחנה כדאי לכוון. אחרים כמו Road Master Corp כוללים שלט רחוק עבור הקלות והשליטה האולטימטיביים.

אפשרות נוספת היא לרכוש מתאם קלטת שמע לאייפוד שלך. בעיקרון, יש כבל שמתחבר לשקע האוזניות של נגני ה-MP3 שלך ומוביל לקלטת. אתה מכניס את הקסטה לנגן הקסטות של המכונית שלך (אם יש לו) ויוצאים לדרך. החיסרון הוא שאין בהרבה מכוניות יותר נגני קלטות. איכות הסאונד טובה בהרבה מזו של משדר FM קווי מכיוון שאין הפרעות מתחנות הרדיו האחרות. מתאמי קלטת של סוני זולים מאוד גם כן, בעלות של 10 דולר בלבד של פיליפס או מותג גדול אחר.

אפנן FM קווי מבטל מעבר דרך גלי הרדיו העמוסים בעת הפעלת המוזיקה של ה-iPod שלך. הם מיירטים את גלי הרדיו מהאנטנה והרדיו שלך. זה דורש התקנה מינימלית בלבד, החלפת חוט בחלק האחורי של האנטנה של מערכת הסטריאו של המכונית שלך. לאחר מכן תוכל להפעיל את החוט לתוך שקע האוזניות של נגן ה-MP3 שלך. זה הרבה יותר פשוט ממה שזה נשמע ולוקח בערך 5 דקות להתקין.

המאפנן הוא רב תכליתי, פועל על כל תדר FM. עדיף לבחור תחנה ליד ההתחלה או הסוף של טווח התדרים של תחנת ה-FM. ל- Crutchfield מבחר גדול של מאפננים FM קוויים. יש הרבה פחות רעש ואפס הפרעות מתחנות הרדיו באמצעות מאפנן FM. הם זולים, בדרך כלל עולים בסביבות 15 $ עבור דגם הגון מ- Crutchfield או חנויות אלקטרוניקה אחרות.

הפשוטה והקלה ביותר להתקנה היא מערכת הסטריאו לרכב עם יציאה מובנית כלולה. לרוב מכוניות הדגמים החדשות יש תכונה זו. זה שקע קטן שנמצא ברדיו של המכונית שלך. כל שעליך לעשות הוא להכניס את החוט לשקע האוזניות של האייפוד והקצה השני של החוט נכנס לשקע הליין-אין של הסטריאו. הגדר את הסטריאו שלך ל-Auxiliary ואתה מוכן לשמוע צליל MP3 איכותי. אם לרכב שלך אין את יציאת ה-line-in, אתה יכול לרכוש מערכת סטריאו חדשה עם שקע זה תמורת 100 דולר. קניית רדיו חדש פשוט עבור שקע הליין-אין היא בזבזנית ולא הפתרון האופטימלי עבור אנשים עם תקציב.

למערכות סטריאו חדשות לרכב, בעיקר כאלו עם נגן CD, יש יציאת RCA בחלק האחורי. אתה יכול להעביר חוט דרך שקע האוזניות של נגן ה-MP3 היישר לתוך יציאת ה-RCA. אתה יכול לרכוש כבל שקע RCA לאוזניות תמורת כמה דולרים בכל חנות אלקטרוניקה. כבלים אלו מגיעים בגדלים ובאורכים שונים, בהתאם למערכת הסטריאו של המכונית שלך ולמרחק שהוא ממוקם ממך.

שאל את חנות האלקטרוניקה המקומית שלך איזה גודל ואורך מתאים למערכת הסטריאו של המכונית שלך. כדי להתקין את זה עליך להסיר את הרדיו שלך ולאתר את הכניסות האדומות והלבן בצד האחורי. חבר את החוטים ליציאת RCA והמכונית שלך תשמיע מוזיקה עם צליל מושלם דרך ה-iPod או נגן ה-MP3 שלך. כל מה שאתה צריך לעשות עכשיו הוא לכוון את הרדיו שלך ל-"CD" או "Auxiliary" והלאה.

זכור שיש אפשרויות רבות עבור נגן ה-iPod או ה-MP3 שלך, והידיעה מה התקציב שלך ואיזה תכונות יש לסטריאו לרכב שלך יכולה לעזור לך לקבל החלטה מושכלת. כמו כן, עליך לוודא כי נגן ה-MP3 שלך תואם למוצר שלך, ה-iPhone 3G החדש אינו תואם משדרי FM מדגמים ישנים יותר. יכול להיות שיש יותר מבחירה אופטימלית אחת, ולכן זה תלוי בך ללכת לחנות האלקטרוניקה שלך ולוודא שאתה מקבל את מה שאתה צריך.

About admin

Check Also

מהי מצלמת דאש?

הפונקציה הבסיסית של א מצלמת מקש זה להקליט את הכונן שלך. מצלמות דאש הן מכשיר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.