סיכוני התהפכות רכב

לכל רכב על הכביש יש פוטנציאל להתהפך בנסיבות מסוימות. זו פיזיקה פשוטה. עם זאת, לחלק מהמכוניות יש נטייה גבוהה יותר להתהפך בגלל האופן שבו הן מעוצבות.

תכונות עיצוב מסוימות הופכות מכוניות נוטות יותר להתהפכות מכיוון שהן זורקות את מרכז הכובד ואת חלוקת המשקל של הרכב. כלי רכב אחרים עשויים להיות מסוכנים יותר בהתהפכות בגלל מאפייני עיצוב מסוימים.

באופן כללי, תכונות שיגרמו לרכבים להיות מועדים יותר לתאונות התהפכות כוללות דפנות גבוהות, בסיס גלגלים קצר ומתלים קשיחים. צדדים גבוהים יוצרים מרכז כובד גבוה יותר, וזו הסיבה שרכבי ספורט, טנדרים ומשאיות נוטים יותר להתהפך מאשר מכוניות סדאן.

בסיסי גלגלים קצרים פוגעים בחלוקת המשקל של הרכב, אם כי הדבר תלוי כמובן במידת הכבדה של הרכב. מדובר בעיקר בבעיה לרכבי ספורט קטנים ומשאיות קטנות, שחייבות לחלק את משקלן הכבד למרחקים קצרים יותר מכלי רכב דומים אחרים.

לבסוף, מתלה קשיח הופך את הסבירות להתהפכות מכיוון שתהיה לו פחות נתינה מאשר מתלה רופף יותר, שסביר יותר לספוג זעזועים. למרות שמתלים קשיחים עובדים היטב עבור מכוניות מסוימות, אחרים דורשים אפשרויות רופפות יותר.

רכבים מסוימים אינם בטוחים יותר בהתהפכות מאחרים בגלל האופן שבו הם בנויים. ישנם רכבים בעלי עמודי גג חלשים, בעוד שאחרים בעלי חגורות בטיחות רפויות שאינן ננעלות במקרה של היפוך.

במקרים מסוימים, שגיאות אלו עשויות להיות באחריותם של יצרני הרכב. ככזה, אנשים עשויים להיות זכאים לפיצוי כספי בגין פציעתם.

About admin

Check Also

החשיבות של מגדש טורבו ברכב

רכב רץ טוב הוא מה שרוב בעלי המכוניות היו רוצים לקבל במיוחד אם הוא נחוץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.