פולקסווגן קומבי הבוער – בעיה לוהטת לטנדר קלאסי

פולקסווגן קומבי מקורר האוויר הוא רכב איקוני שפשוט נוטף אופי. גם קומבינות הן פרקטיות. אתה יכול להסיע אותם לעבודה, לסחוב את המשפחה ולצאת לקמפינג בהם, ועדיין רואים אותם בשימוש על בסיס יומי וגם משוחזרים לשימוש מדי פעם. עדיין יש הרבה בחורים ונערות שירצו להחזיק אחד בתור הנהג היומי שלהם.

עם זאת, למכוניות פולקסווגן יש תקלה מטרידה אחת. הם עולים באש, ואז זה להתראות קומבי.

אז למה הם עולים באש, ומה אתה יכול לעשות כדי לעצור את הבעירה שלך?

עדיין לא מצאתי מאמר סופי במגזין פולקסווגן, אבל אני נוהג בחלון המפרץ שלי 2 ליטר משנת 1976 כנהג היומי שלי כבר יותר מ-14 שנים, אז התעניינתי בבעיה ולמדתי הרבה כמו יכולתי. אני אענה על השאלה הכי טוב שאני יכול.

למעשה יש כמה דברים שונים שיכולים לגרום לקומבי להישרף, אבל כולם חוזרים לדלק להשתחרר בתא המנוע. לקומביים יש מיכל דלק לפני המנוע ומעליו, צינור שיורד ממנו למשאבת הדלק, וצינור נוסף שעולה דרך כלי הפח אל הפחמימות.

הרכבים ישנים עכשיו, ויש להם הרבה בעיות הקשורות לגיל, אלא אם כן הם נבנו מחדש. גם אז, סביר להניח שלא הכל הוחזר למצב חדש.

אחת מאותן בעיות זקנה היא קווי דלק נסדקים וסדוקים. רוב הסיכויים שלך הוחלפו, אבל בדוק אותם בכל זאת. כשהם נסדקים הם יכולים לדלוף גז לכל מקום. ניצוץ אחד והקומבי שלך הוא היסטוריה. כמו כן, ממש מתחת למנוע נמצאים שני מחליפי חום חמים שהמפלט עובר דרכם. אני לא יודע מה גורם לבעיה הגדולה ביותר, מחליפי חום או ניצוצות, אבל זה לא רלוונטי במידה רבה כאשר הטנדר שלך עולה בעשן.

אז תבדוק את קווי הדלק האלה, ואם אתה קונה קומבי אל תיסע בו לשום מקום עם קווי דלק ישנים וסדוקים. להחליף אותם! ואל תשכח לבדוק את הצינור ממיכל הדלק למשאבה. זה לא מהדרך ומתעלם בקלות.

אם שחררת את צינורות הדלק כמה פעמים, ודא שלא חתכת את הצינור עם קצה מהדק הצינור. זה יכול לקרות, ואז יש לך גז שטפטף אל המנוע.

צינור הדלק עובר דרך כלי הפח המקיפים את המנוע. כלי הפח ממלאים תפקיד חשוב מאוד, זה חיוני לשמירה על קריר המנוע. זה חשוב כמעט כמו הרדיאטור במכוניות מקוררות מים, אז אל תזרוק אותו. אבל בדוק היכן עובר קו הדלק דרך כלי הפח. צריכה להיות לולאת גומי המגנה על קו הדלק מהפח. שלי בסופו של דבר גווע, וזה היה אחד החלקים הבודדים שלא יכולתי לקנות חדשים, אז עטפתי את קו הדלק בחתיכת צינור בקוטר גדול יותר כדי להפסיק את השפשוף,

בעיית זקנה נוספת היא היכן נכנסים קווי הדלק לפחמימות. יש צינור כניסת פליז שהוא חלק מהקרבורטור, והם משתחררים. אתה יכול לדמיין מה קורה. פתאום הגז שנכנס לקרבי מתיז על כל המנוע. להתראות קומבי!

היה לי מזל גדול. קניתי חלקים ממכונאי פולקסווגן ותיק, והוא סיפר לי על הבעיה הספציפית הזו. בדקתי את צינורות הכניסה זמן לא רב לאחר מכן, ואחד מהם למעשה נמשך ישירות מהקרבי בקלות רבה. החזרתי אותו עם לוקטיט ובודק את שני צינורות הכניסה באופן קבוע. אם שלך משוחררים, בדוק עם המכונאי שלך ותקן אותם לפני שאתה נוסע שוב בטנדר שלך.

לקומבי שלי היו גם צינורות כניסה ויציאה רופפים במשאבת הדלק. הם הוחזרו עם לוקטייט, והם גם נבדקים בכל פעם שאני עושה תחזוקה על המנוע.

גם אני נתקלתי בבעיה אחרת. יש מרפק גומי ליד מילוי הדלק. שלי נספה, והצלחתי להריח גז, אבל לא הצלחתי למצוא את הדליפה. בסופו של דבר מצאתי דלק מטפטף בתחתית הקומבי מתחת למילוי. יש לציין שהוחלף לפני שנסעתי בו שוב.

אני לא אומר שרשמתי את כל מה שיכול לגרום לקומבי לשרוף, אז אם מדובב וי אומר לך סיבות אחרות, הקשיבו להם. ותשגיח טוב על קווי הדלק של הקומביות שלך. אם אתה מריח גז גלה מאיפה הוא מגיע ותקן אותו. זה בטח מדכא מאוד לשבת בצד הדרך ולראות את הקומבי האהוב שלך עולה בעשן.

וזה אכן קורה. אתה תקרא על שריפת קומביס במגזינים של פולקסווגן ובפורומים, ושמעתי על כמה מקרים באופן אישי. אשתי נסעה יום אחד לעבודה ולפנים היה עמוד עשן וצוות הכיבוי המקומי. כשחלפה על פניה ראתה קומבי בוער. הקונכייה השרופה הגיעה לחצר החזקה ליד מקום מגורי במשך כמה שבועות.

כמה חודשים לאחר מכן, המלווה שבה קיבלתי דלק סיפר לי על הקומבי שלו. אשתו נהגה בו, הריחה גז ונכנסה לתחנת דלק כדי לבדוק אותו. המכונאית לא יכלה לראות דליפות אז היא המשיכה לנסוע. הקומבי פרץ בלהבות ובזה נגמר העניין.

אל תתן לזה לקרות לך.

About admin

Check Also

כיצד לבחור פוליסה המתאימה לצרכיך

אתה צריך לעשות ביטוח טנדרים אם אתה משתמש בטנדרים שאתה והעובדים שלך נוסעים בהם כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.