שאלות משפטיות שיש לשאול לפני קניית רכב משומש

רכישת רכב משומש היא עסק גדול. לא משנה המחיר האמיתי של הרכב, מדובר בהוצאה גדולה עבור רובנו. עם זאת בחשבון, יש כמה דברים שאתה צריך לדעת, לשאול או לעשות לפני החתימה על הקו המקווקו.

1. האם הרכב מגיע עם אחריות?

זו שאלה חשובה ביותר. האם יש אחריות? מה כתוב במדבקת החלון? גם אם האחריות היא רק אחריות של 30 יום/1000 מייל, זה יותר טוב מכלום. בעיסוקי כעורך דין לענייני לימון, לא תאמינו למספר שיחות הטלפון שאני מקבל כאשר הלקוח מודיע שזה עתה רכש רכב משומש והוא סבל מתקלה גדולה מיד לאחר שנסע אותו מהמגרש.

2. האם הרכב עבר תאונה?

אל תשאל, אל תספר הוא המוטו האהוב על סוחרי רכב משומשים. מדינות רבות אינן מחייבות סוחר לחשוף תאונות קודמות לקונים פוטנציאליים. עם זאת, אם תשאלו את השאלה הספציפית "האם הרכב עבר תאונה?", הם לא יכולים לשקר לכם, וחייבים לספק לכם את האמת, לפחות למיטב ידיעתם.

3. האם יש לך דו"ח רכב מסוג Carfax או דומה שאוכל לעיין בו?

Carfax היא חברה שמנהלת דיווחים על תאונות דרכים ובעיות אחרות הקשורות לרכבים. למרות שהמערכת שלהם אינה חסינת תקלות, היא בהחלט מספקת מידע שימושי לקונה הפוטנציאלי. אם לסוחר אין אחד עבור הרכב שאתה שוקל, הייתי מציע לך להוציא את כמה דולרים הדרושים כדי להשיג אחד לפני שאתה מבצע את הרכישה.

4. האם אתה (הסוחר) בדקתם ובדקתם היטב את הרכב? (מצאת בעיות או ביצעת תיקונים כלשהם?)

זו שאלה חשובה נוספת מכיוון שהסוחר חייב לענות עליה בכנות. אם הם לא בדקו את הרכב, סביר להניח שזה אומר שהוא הגיע ישירות ממכירה פומבית והם לא החזיקו אותו במגרש שלהם הרבה זמן. אם הם בדקו את זה אז זה דבר טוב בשבילך. זה עשוי לסייע ביצירת אחריות מסוימת במקרה שמשהו ישתבש ברכב מיד לאחר הרכישה, בכך שאתה יכול לטעון שהעוסק היה צריך לגלות את הבעיה לפני המכירה.

5. איך השגת את הרכב?

שאל ספציפית את הסוחר כיצד השיג את הרכב. האם זה היה טרייד-אין, רכב במכירה פומבית או משהו אחר. אם הם נותנים לך סיפור על גברת זקנה קטנה, אתה רק צריך לעיין בדו"ח של קארפקס כדי לקבוע עד כמה הסוחר הוא אמיתי.

אנא דע כי רשימה זו אינה נועדה להיות ממצה בשום אופן. אלו הן רק חלק מהשאלות שלדעתי יש צורך לשאול לפני רכישת רכב משומש. מניסיוני, גיליתי שרבים מלקוחותיי לא הצליחו לשאול את השאלות הפשוטות הללו, והיום מצטערים מאוד על כך שלא.

About admin

Check Also

החשיבות של מגדש טורבו ברכב

רכב רץ טוב הוא מה שרוב בעלי המכוניות היו רוצים לקבל במיוחד אם הוא נחוץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.