Insurance Totaled My Car – מה זה אומר

"הרכב שלך הוא טוטאל לוס." מילים אלו, לא פעם, מעוררות מחלוקת מיידית בין מבוטח לבין חברת הביטוח שלו. הסיבה העיקרית למחלוקת בין חברת ביטוח למבוטח בהתייחסות לאובדן טוטאלי היא שרוב האנשים מרגישים שהרכב שלהם שווה יותר ממה שהוא באמת.

רכב, אם כי מבחינה היסטורית אינו השקעה טובה, הוא מאוד אישי עבורנו. רבים מאיתנו מבלים זמן רב בכל יום בכל יום ומתחברים למכונית שלנו. רבים אחרים "מתעתעים' במכוניות שלהם ומרגישים מטבעם שהשינויים שלהם מעלים את ערך המכונית.

חשבתי שזה עשוי לעזור לכמה אנשים אם הם ישמעו בדיוק איך חברת ביטוח רואה את זה וכיצד היא נוהגת לפצות אותך על המכונית שלך אם ייקבע שזה סכום כולל. בדרך כלל יש שני דברים עיקריים המעורבים בהבנת התהליך הזה: מהו בדיוק אובדן מוחלט וכיצד נקבע שווי המכונית. במאמר זה אני הולך לדון ולהגדיר הפסד מוחלט מנקודת מבט של חברות ביטוח.

אז, מה זה בדיוק אומר כאשר חברת הביטוח שלך רואה ברכב שלך הפסד מוחלט? באופן כללי, ישנם שני סוגים או מדידות אם תרצו בכל הנוגע לקביעה זו: הפסד כולל פיננסי או כלכלי והפסד כולל ברור.

הפסד כולל פיננסי או כלכלי

רכב מוכרז לרוב כהפסד כלכלי כאשר עלות התיקונים עולה על ערך הרכב, בתוספת מס מכירה, בניכוי ההשתתפות העצמית שלך. אני בטוח ששמעת שיש אחוזים המשמשים כדי לקבוע אם מכונית היא הפסד טוטאלי כלכלי. בטח שמעתם מספרים מ-50% עד 70%, או יותר. זה נכון, עם זאת, חשוב לדעת שלא כל המדינות קובעות אחוזים בפועל וכי לגבי המדינות שאינן קובעות אחוזים, על חברת הביטוח לקבוע מה זה יהיה.

למרות שכל חברות הביטוח הפנויות להגדיר את המספר הזה בעצמן שונות, מספר נפוץ שתשמע הוא 70%. מה זה אומר בדיוק? חשבתי שהמחשה מהירה עשויה לעזור:

שווי שוק $15,000

בתוספת מס 1,050 $ (7% משמשים כדוגמה)

סכום משנה 16,050 $

פחות השתתפות עצמית 500 $

שווי הפסד כולל $15,550

עלות תיקונים 11,662 דולר

תיקונים הם 75% מהערך

בדוגמה שלמעלה, סביר להניח שחברת הביטוח שלך תקבע שהרכב שלך הוא הפסד כולל כלכלי. דבר אחד שכדאי לזכור הוא שאם משלמים לך את שווי הרכב שלך, חברת הביטוח תשמור על החילוץ או הרכב הפגוע ולאחר מכן תמכור אותו לספק. רוב חברות הביטוח ניהלו חוזים עם רוכשי הצלה והן ישתמשו בדרך זו כדי להחזיר חלק מהכסף ששולם עבור ההפסד הכולל. בדוגמה שלמעלה, ספק הביטוח שלך יידע שלמכונית שלך יש ערך הצלה של $3,000 (לדוגמה). לכן, כאשר הם מקבלים את החלטת ההפסד הכולל שלהם, הם היו מביאים בחשבון את הסכום הזה ומפחיתים אותו מהסכום הכולל ששולם בסך 15,550 $, מה שמביא את העלות נטו שלהם ל- $12,550.

נקודה קצרה נוספת שכדאי לשים לב אליה היא שספק הביטוח שלך יביא בחשבון גם נזקים משלימים אם המכונית שלך תתוקן. מניסיוני כשוון ומנהל תביעות, לעיתים מזוהים נזקים/תיקונים משלימים או נוספים ברגע שמכונית מתחילה בתהליך התיקון. נזקים אלו מתגלים פעמים רבות ב"פירוק" או לאחר הסרת חלקים מהרכב ונזקים נוספים נראים יותר לעין. במקרים רבים כמעט בטוח שיהיו נזקים נוספים על סמך הנזקים הנראים לעין, עם זאת, מתקן יכתוב רק על מה שהוא יכול לראות וישים לב שצפויים נזקים נוספים.

טוטאל לוס ברור

Obvious Total Loss או OTL הוא שבו הנזקים לרכב הם כה נרחבים מבחינת תיקון ו/או סיכון שלמות המבנית של הרכב בתיקון, עד שהמכונית נקבעת כ-OTL. כמה דוגמאות ל-OTL הן:

  • נזק שריפה
  • להתגלגל
  • גניבה
  • נזקי מים נרחבים
  • התנגשות חזיתית בעוצמה גבוהה
  • T-Bone או מכה קשה בצד של רכב בנקודת המרכז

ברוב המקרים, לעריכת תביעות לא תהיה סמכות ישירה לקבוע שרכב הוא סמכות. שתי חברות הביטוח שעבדתי בהן דרשו אישור מנהל כדי לבצע את השיחה הזו. עם הטכנולוגיה של היום, ניתן לעשות זאת בקלות בשטח על ידי שליחת מספר תמונות מפורטות למנהל תביעות או למנהל נזקי רכוש. במקרה זה, אין עלות של תיקונים בהכרח, אך תהליך הערכת השווי זהה.

אני מקווה שזה יעזור לך להבין למה הכוונה כשאומרים לך שהמכונית שלך היא אובדן מוחלט. מתאם תביעות הביטוח שלך צריך להסביר לך את כל זה, עם זאת, הבנה בסיסית בהחלט תעזור אם תמצא את עצמך במצב זה.

About admin

Check Also

החשיבות של מגדש טורבו ברכב

רכב רץ טוב הוא מה שרוב בעלי המכוניות היו רוצים לקבל במיוחד אם הוא נחוץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.